Sajtóközlemény
Megvalósult a New Green Electric Power – Az új zöld elektromos energia szerepe a Pécsi Sörfőzde Zrt. anyagmozgatási folyamatának modernizációjában című projekt
A Pécsi Sörfőzde Zrt. 15 705 473 Ft összegű támogatást nyert el GINOP-1.2.10-19-2019-00053 számú Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai modernizációjának támogatása tárgyú pályázatán a Széchenyi 2020 program keretében.
A projektből megvalósult a termelési folyamat kapacitásbővítése – a belső anyagmozgatás területének kapacitásbővítése és a kialakított új raktárkapacitásból jelentkező anyagmozgatási igény kielégítése.
A három beszerzett eszköz közül a kisebbik, a Traigo 7FBEST10 targonca a Sörfőzde újonnan kialakított alagsori raktáraiban nyert elhelyezést, ahol a gép kis befoglaló méretei miatt kifejezetten alkalmas a szűk helyeken történő anyagmozgatásra, nagy segítséget nyújtva így a raktári dolgozóknak a késztermékek raktárba történő betárolásakor illetve a raktárból való kitároláskor.
A kiválasztott Li-ion akkumulátor elegendő kapacitással rendelkezik az anyagmozgatási feladatok elvégzéséhez valamint a technológiája miatt kifejezetten alkalmas zár térben történő üzemeltetésre valamint a töltése is biztonságos.
Ergonómiai szempontból is beváltotta a targonca a vele szemben támasztott igényeket, csendes üzemű, kényelmes vezetőüléssel rendelkezik valamint a kezelőszervek ésszerű elhelyezése és azok könnyű használata élvezetessé teszi a munkavégzést a géppel.
A nagyobb, 1,6 tonnás gépek ( Traigo 8FMBK 16T ) az eddig használatos gázüzemű gépeinket váltották ki a termelés kiszolgálásában valamint a szállítások előkészítésben. Már az első napok szembeötlő tapasztalata volt, hogy bár az üzem területén folyt a munka, mégis a gyárudvar területén, ahol a targoncák közlekedtek, csend honolt. Hangtalanul tették a dolgukat az elektromos homlokvillás targoncák, nem kis örömet okozva ezzel a gyár környezetében épült társasházak lakóinak is.
A gépek SAS Aktív vezérlésű stabilizátorral felszereltek, így a targoncavezetők rakomány szállításakor nagyobb biztonsággal vihetik a késztermékeket illetve a göngyölegeket, csökkentve így a nem kívánt borításokat, töréseket. Az egyéb korszerű elektromos támogató rendszerek, mint az oszlopdöntés-határoló, automatikus villaszintező vagy a villaleengedés gátló mind az adott anyagmozgatási tevékenység időbeliségét rövidítették meg úgy, hogy a biztonságos teherfelvétel és tehertovábbítás körülményei javultak.
Minkét gépre felszerelésre kerültek a BlueSpot figyelmeztető lámpák, előre és hátra is, melyek nagyon jó szolgálatot tesznek még nappali fény megvilágításnál is, arról tájékoztatva a környezetet, hogy a közelben targonca közlekedik. Így a targoncák közlekedési útvonalait keresztező gyalogos forgalom is biztonságosabbá vált.
Az elektromos targoncák üzembe helyezését követően jelentősen csökkent a Sörfőzde motorikus gáz felhasználásának mennyisége és így költsége.
További információ kérhető:
Dr. Szemerey Zoltán